Zápis pro školní rok 2023/2024

Vloženo: 20.1.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 52448x

SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE 2024_2025

SEZNAM PŘIJATÝCH ŽÁKŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE 2024_2025 (Velikost: 41.78 kB)

1. Žádost o přijetí k povinné školní docházce 2024_2025 (Velikost: 340.5 kB)
2. Žádost o odklad povinné školní docházky 2024_2025 (Velikost: 333.5 kB)
3. Žádost o zařzení do přípravné třídy 2024_2025 (Velikost: 336.5 kB)

PozorOn-line registrace k zápisu Registrace

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání od 1. 9. 2023

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání od 1. 9. 2023 (Velikost: 670.54 kB)

Dokumenty:

Žádost o přijetí do 1. ročníku pro školní rok 2023/2024 (Velikost: 341 kB)

Žádost o zařazení do přípravné třídy pro školní rok 2023/2024 (Velikost: 337 kB)

Žádost o odklad povinné školní docházky pro školní rok 2023/2024 (Velikost: 333.5 kB)

Směrnice o přijímání žáků k základnímu vzdělávání 2023/2024

Směrnice o přijímání žáků k základnímu vzdělávání_1. ročník_2023/2024 (Velikost: 794.51 kB)

TĚŠÍME SE NA VÁS

Naším cílem je, aby zápis, jako jeden z prvních kontaktů dětí se školou a se školním prostředím, byl pro budoucí žáky příjemným zážitkem, který je bude motivovat pro následnou roli žáka a formovat pozitivní vztah ke škole.

Rodiče, kteří mají zájem o umístění svého dítěte do první třídy na naší škole, si mohou stáhnout potřebné doklady na těchto stránkách a již nyní se předběžně přihlásit na naší škole.

Našim žákům nabízíme:

• Kromě výuky předmětů tradičními formami nabízíme:

• angličtina od 1. ročníku - pod vedením kvalifikovaných pedagogů

• jedna třída s rozšířenou výukou tělesné výchovy

• jedna třída bez rozšířené výuky tělesné výchovy
  • nadaní žáci - nadstandartní práce s nadanými žáky - tým kvalifikovaných a proškolených odborníků
  • informatika od 4. ročníku - velmi dobrá úspěšnost v soutěžích
  • německý jazyk od 7.ročníku
  • logopedická prevence
  • náprava specifických poruch učení
  • podpůrný program pro méně úspěšné žáky - prevence školní neúspěšnosti – funkce asistenta pedagoga
  • projektové vyučování
  • plavecký výcvik ve 2. a 3. ročníku pod vedením cvičitelů „Plavecké školy“
  • interaktivní vyučování ve všech třídách – interaktivní technika ve všech třídách a odborných učebnách. Moderní a alternativní metody výuky – uplatňování prvků dramatické výchovy.
  • projekt „Rodiče vítáni“ - ve škole vládne rodinná pohoda, klid a bezpečí. Učitelé znají děti i jejich rodinné prostředí, reagují na změny chování ihned, minimalizují se zde negativní projevy chování.
  • klasické kličkové písmo
  • analyticko-syntetická metoda čtení  - klasická výuka čtení po slabikách
  • internetová žákovská knížka
  • kvalifikovaný pedagogický sbor
  • výchovná poradkyně – pomáhá žákům i rodičům nejenom při výběru povolání
  • školní metodik prevence sociálně patologických jevů – zamezení šikany, minimální případy problémového chování žáků
  • výjezdy do zahraničí a školy v přírodě
  • environmentální výchova
  • školní družina - od 6 do 16 hodin – nadstandartní služby, vycházíme z potřeb rodičů, umožňujeme odchody dětí dle jejich požadavků, stravování ve školní jídelně
  • Během zápisu si můžete prohlédnout školu, třídy – fotografování dětí

Co je zjišťováno u budoucího prvňáčka u zápisu

• Umím správně mluvit, znám význam slov?
  • Nemám strach z neznámého prostředí?
  • Umím přiměřeně jednat i s cizím dospělým?
  • Umím se obléci, upravit, udržuji pořádek ve svých věcech? Plním svěřené úkoly?
  • Umím zřetelně a přiměřeně hlasitě mluvit? Neumím-li správně vše vyslovit, cvičím denně podle rad odborníka
  • Slyším a reaguji správně
  • Najdu správně očima, dokreslím správně
  • Umím se soustředit?
  • Poznám levou a pravou stranu, umím správně najít, položit apod. Prohlížím a "čtu" zleva doprava?
  • Držím správně tužku, sedím rovně, netlačím příliš mnoho nebo málo, umím nakreslit jednoduchý tvar podle vzoru?
  • Co znám?

Videa:

Další videa si můžete prohlédnout v sekci Život na Sochorce - videa

Předškoláci na hodině tělesné výchovy

Ukázková hodina tělesné výchovy

Ukázková hodina anglického jazyka v MŠ Velká okružní