Průřez největšími akcemi školního roku 2016/2017

Vloženo: 27.8.2017 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 7241x

V pondělí 26.6.2017 se u nás na školní zahradě konal sportovní den. Žáci 1. stupně soupeřili ve čtyřech disciplínách a to přehazovaná, slalomový běh, hod na koš a florbal. Žáci 2. stupně bojovali v těchto disciplínách – florbal, hod na koš, ping pong a kuželky.

Z 1. stupně se na 1. místě umístila družstva 2. a 5. tříd. a z 2. stupně se na 1. místě umístila družstva 8. a 9. třídy. Všem dětem patří dík za jejich bojovnost a fair play.

Na závěr tohoto sportovního dne se vyhlašovali vítězové soutěží, které probíhaly po celý rok.

Dne 20.6.2017 se žáci 8.ročníku zúčastnili 2.ročníku Technických her  GSPSD. V prostorách duchcovského gymnázia strávili příjemné dopoledne- hledali kešky dle GPS, vytvářeli 3D fotografie , seznámili se s výrobou pomůcky na  pozorování holografických  objektů. V učebně výpočetní techniky se učili pracovat s programem, který používají geodeti. Další pracovní aktivity byly zaměřeny na matematiku, architekturu a práci s měřícími přístroji. Žákům se aktivity velice líbily a jsou motivující pro výběr střední školy .

Den s dopravní výchovou            I. stupeň  ZŠ                      Mgr. Hampejsová

Jaké vybavení má mít jízdní kolo, kde mohu jezdit sám a kde s dozorem, znalost dopravních značek, jejich význam pro chodce a cyklisty, poskytnutí první pomoci při úrazu na silnici nebo na hřišti. Toto všechno se dozvěděli žáci od první do páté třídy při přednášce policistů ČR, která proběhla ve středu v učebně v přírodě na hřišti naší školy. Vybraní žáci si vyzkoušeli také testování na návykové látky a tester na přítomnost alkoholu v krvi pro řidiče.

NÁVŠTĚVA HISTORY PARKU V LEDČICÍCH  A ZDOLÁNÍ HORY ŘÍP, Mgr. Jiřina Koutecká, Mgr. Libuše Sochorová

Dne 8. 6. jsme se vydali s vybranými  žáky na zajímavý výlet, a to do Histrory parku v Ledčicích. Žáci si mohli  vyzkoušet  práci archeologa v terénu.  Na čtyřech stanovištích odhalovali archeologické nálezy z období pravěku až středověku, čímž si osvojovali praktické dovednosti – učili se rozdrtit obilí na mouku, opracovávat kameny, vyhledávat moderními detektory kovu např. mince přímo v terénu, odhalovali kosterní a jiné pozůstatky, vyráběli keramické nádoby, které si mohli odnést na památku domů. Po prožití krásného a smysluplného dopoledne jsme se se žáky vydali k nedaleké hoře Říp, kde jsme na jejím vrcholu obdivovali nejen krásu románské rotundy, ale i okolní krajiny.

Děkujeme tímto všem pracovníkům HistroryParku, Severočeským dolům a.s., které akci zafinancovaly a vedení města Duchcova za spolupráci a zprostředkování akce.

Dne 25.5.17 se žákyně 3.A zúčastnily soutěže Novosedlický dopraváček. Vyzkoušely si spoustu nových a zajímavých disciplín – jízdu zručnosti, jízdu na dopravním hřišti, test chodce, znalosti dopravních značek a v neposlední řadě poskytování první pomoci.

Čarodějnice na Sochorce

Mgr. Jana Doubková, Mgr. Andrea Štibingerová

Ve středu 3. 5. 2017 se  konalo pálení čarodějnice. Žáci 1. a 2. stupně kouzelným zaklínadlem začarovali čarodějnici a pak jí spálili. Odborná porota  vyhlásila za každý ročník „nejkrásnější“ čarodějnici. Pro  Čáryfuky a Čáryfučky byla v prostorách školy a školního hřiště připravena stanoviště, kde plnili úkoly a získáváli indicie. Po rozluštění výsledného slova si každý přišel pro odměny, které byly lákavé- popcorn, křupky, palačinky, perník a bábovka. Akce byla ukončena opékáním vuřtů.

Poslední lekce plaveckého výcviku   2.A,B, 3.A

Dnešní poslední  lekce plaveckého výcviku byla zcela jiná než všechny předchozí.  Děti si s sebou mohly přinést různé plavecké pomůcky a vodní hračky. Všichni si vyzkoušeli, jak je těžké plavat v mokrém oblečení. K tomu sloužilo tričko, které si s sebou měli přinést.  Pro plavce byl uspořádán závod v plavání.  Vítězi ve 2. ročníku byli Valentýna Klikarová a David Laušman, ve 3. ročníku zvítězili Tereza Vágnerová a Hynek Štaubert.  Žáci, kteří se nebojí potápět, se fotografovali pod vodou. Všichni si plavání moc užili.

Počítačový kurz pro seniory

I v letošním školním roce se na naší škole  uskutečnil počítačový  kurz pro seniory.V  1. lekci jsme se seznamovali s prací na počítači, funkcemi myši a klávesnice. Druhou lekci jsme věnovali internetu a práci na emailu. A poslední lekci se budeme věnovat práci s fotografiemi. Letos se nám do kurzu přihlásilo 8 seniorů, kterým s výukou na počítači pomáhají žáci, tím je pro ně výuka daleko přínosnější.

Vánoční besídka

Je již tradicí, že s  blížícím se Štědrý dnem se naše škola připravuje na vánoční besídku. Ve středu 21. prosince jsme se ocitli  v pohádkové říši.  Dopoledne představení si nenechaly ujít děti z mateřských školek a odpoledne patřilo maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a všem příznivcům naší školy. Tentokrát si děti připravily scénky a písničky z pohádek, které můžeme shlédnout právě o Vánocích. Všem vyučujícím i žákům dalo velkou práci nacvičit si celé představení, proto jim chceme i touto cestou poděkovat za jejich úsilí a úžasné výkony při samotné besídce. Věříme, že i rodičům a ostatním příbuzným se besídka líbila a příští rok k nám opět zavítají.