Se Sochorkou na zelenou

Vloženo: 3.5.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 964x

Se Sochorkou na zelenou

Také letos jsme tradičně slavili na naší škole Den Země, který jsme promítli do několika projektových dnů v rámci Zeleného týdne od 15. do 17. dubna.

V pondělí a úterý žáci plnili připravené pracovní listy zaměřené například na dopravní výchovu, vliv skleníkového efektu, třídění odpadů aj. Úkoly byly rozmanité, aby si každá třída mohla vybírat z nabídky připravených aktivit.

Každý žák také v průběhu sbíral tzv. „zelené stopičky“ do svého záznamového archu, které mohl získat za ekologickou cestu do školy a ze školy – pěšky, na kole, na bruslích, hromadnými dopravními prostředky.  Další stopičky bylo možné získat za realizovaný výlet, a proto se mnohé třídní kolektivy vypravily na vycházku do okolí našeho města.

„Škaredá středa“ byla vyvrcholením celého projektu. V ranních hodinách zhlédli mladší žáci přichystanou divadelní pohádku v aule školy. Mezitím si již žáci z Ekotýmu a Parlamentu chystali zajímavá ekostanoviště na zahradě školy.  Menší týmy dětí poté soutěžily v získávání razítek do svých soutěžních kartiček, které nakonec vyměnily za sladké odměny. Jiný tým se pustil do výzdoby naší kolárny, která prošla rekonstrukcí, další vyrazil do ulic se zajímavými otázkami pro veřejnost na téma ekologicky šetrné dopravy a životního prostředí.

Na závěr si každá třída přichystala malou prezentaci, jež bude instalována před budovou školy. Celý projekt byl realizován z projektu ,,Měníme školu s Ikea“, realizovaného Sdružením Tereza.

Mgr. Libuše Sochorová a Mgr. Venuše Antoniszynová

koordinátorky EVVO