Adaptační pobyt

Vloženo: 7.10.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 43x

Tak konečně nadešel náš den „D“, tj. 25.9., kdy většina žáků třídy VI.A naší školy se vydala na cestu směr Klíny. Ihned po příjezdu na nás čekal bohatý program. Ve sportovní hale jsme společnými silami plnili zadané úkoly, při kterých se nám vyplatila vzájemná spolupráce, komunikace a šikovnost.

Poté jsme vyzkoušeli naši první velkou výzvu – zdolat horolezeckou stěnu. I když některé nás ochromil strach, obavy nakonec jsme se všichni za burácejícího potlesku, skandování a vzájemné podpory střemhlav na stěnu vrhli, a někteří i několikrát.

S ohromným pocitem, že jsme zdolali naše limity, jsme se odpoledne vydali na další část našeho programu. Střelba z luku a další aktivity v lese nebyly zdaleka tím nej, ta největší nástraha na nás čekala v korunách stromů – lanový park.

S  pocitem štěstí a nadšením, že jsme přemohli sami sebe, zbavili se strachu z výšky, dodali si odvahy, jsme usínali a upínali se k myšlence, copak na nás čeká další den. Koloběžky! A to hned v lesním terénu! Neskutečný zážitek, na tom se shodli všichni. A pak za odměnu pohled z lanovky na přírodu.

Chtěla bych svým šesťákům poděkovat za hezký zážitek s nimi, za to, že, i když jim docházely síly a měli chuť některou aktivitu vzdát, neučinili tak, překonali se, a tím vlastně zvítězili na plné čáře!

Mgr. Dagmar Petrášová