Noc S Andersenem ve školní družince

Vloženo: 28.3.2022 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 393x

Noc S Andersenem ve školní družince

Dne 25. 3. se po dvou letech konala v naší školní družince Noc s Andersenem. Celý večer byl věnován Mezinárodnímu dni ptactva, který je 1. dubna. Po rozložení karimatek a spácáků jsme začali kouzlem,, kdy díky tajnému písmu napsaném mlékem a nahřátem nad svíčkou děti přívítal vzkaz VÍTÁM VÁS DĚTI. Následovalo plnění úkolů, kdy děti určovaly názvy pohádek, správné pohádkové postavy, které k sobě patří a pohádkového hrdinu dle indícií. Velký úspěch měla návštěva příslušníků české policie, kteří ochotně a trpělivě dětem ukázali neprůstřelné vesty, pouta, obušky a policejní auto. Po vydatné večeři se děti pustily do skládání puzzle – obrázku s ptákem roku Zvonkem zeleným a správného hledání názvů ptáků s obrázkem. Následovala záchrana papírových ptáčků na stezce odvahy, kterou zvládly všechny děti. Za odměnu si ptáčka nechaly a vybarvily krásné taštičky, v kterých si odnesly také splněné úkoly, památeční pohlednici z Noci s Andersenem a další drobné dárky. Po oblečení do pyžama následoval tanec při Pyžamové zumbě. Když už si děti zalezly do pelíšků, poslechly si před spaním Pohádku o datlí rodince. Ráno odcházely děti velice spokojené, příjemně naladěné a nám nezbývá než všechny děti velice pochválit za jejich pěkné chování a za pohodovou, klidnou atmosféru, při které jsme si celý večer opravdu příjemně užily. :-)

H. Kykalová a J. Bernášková