Noc s Andersenem

Vloženo: 6.3.2023 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 206x

Noc s Andersenem

Dne 3.3. jsme prožili ve školní družince 23. ročník Noc s Andersenem . Letos se nesl v duchu 180.výročí
napsání pohádky Ošklivé káčátko a 90. výročí napsání pohádek o Ferdovi Mravencovi.
Po ubytování přijeli na školní dvůr příslušníci Policie ČR, kdy dětem ukázali základní vybavení policie.
Děti si mohly vyzkoušet neprůstřelné vesty, želízka či si „fouknout“ do trubičky na zjištění alkoholu v
těle. Děti byly z návštěvy policie nadšeni.
Po zahřátí a posilnění v družince následoval poslech pohádky Ošklivé káčátko a několik soutěží. Musely
se najít pohádkové postavy, složit puzzle s obrázkem Ferdy Mravence nebo poznávát pohádku či
pohádkové bytisti podle různých indicií.
V prostorách chodby si dvě družstva dětí zasoutěžila v polštářové chůzi, běh s novinami na ralemeou
nebo během s pinponkovým míčkem.
Poté se po celé chodbě rozvinula role balicího papíru a děti kreslily oblíbené pohádky či pohádkové
bytosti, kdy nutno přiznat, že se jim opravdu velmi celý pás pohádek hodně povedl.
Zatím co postupně děti podstoupily stezku odvahy, kdy zahraňovaly Berušku od Ferdy Mravence, čekající
děti plnily pracovní listy.
Následovala pyžamová zumba, čtení před spaním a spánek.
Celý večer jsme si všichni užili k velké spokojenosti, všechny děti si zaslouží velkou pochvalu . Těšíme
se na příští spaní v družince.