Vícedenní a pobytové výjezdy žáků

Adaptační pobyt Osek - 6.A

Vloženo: 20.9.2016 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 11151x

Adaptační pobyt

Třída 6.A absolvovala adaptační pobyt. Sice jsme došli jenom do Oseka, kde jsme přespali v Autocampu, ale přesto jsme zažili plno legrace a navzájem se poznali. Již víme, co na tom druhém můžeme obdivovat a čeho si na každém jedinci můžeme vážit. Náš pobyt byl opravdu nabitý.

Po pěší tůře do Oseka, jsme se ubytovali a již jsme spěchali do místního DDM Deštník, kde jsme měli objednaný vzdělávací program Keramika. Každý  si vyrobil sluníčko z keramiky, které nám zde vypálí a my ho potom předáme svým maminkám. Poté jsme již vyrazili na výborný oběd do Horalu, kde na nás čekal domácí vývar s domácími nudličkami a vepřo, knedlo zelo. Po krátkém odpočinku  jsme se vydali naučnou stezkou na hrad Rýzmburk. Bohužel jsme skončili „jen“ u Kapličky, ale přesto náš výstup byl v daném počasí nadlidský. Cestou jsme si zahráli na Neználka a udělali si čepici z lopuchů, také jsme zvládli výstup terénem a běh do kopce a vyzkoušet všechny cvičební prvky, které se v Oseku nachází.

Po výstupu jsme byli rádi za výbornou večeři, ke které jsme měli brambory a řízek. Večer jsme si zahráli ještě fotbálek, volejbal, badmington (dokonce, někteří z nás již umí odpálit i košíček  ), čekala nás hra Hádej kdo jsem, poté jsme si upekli buřty, a plni dojmů a únavy zalehli do chatiček a usnuli.

Ráno na nás již čekala vydatná snídaně (švédské stoly), zabalili jsme si věci a vyrazili na místní discogolf. Zjistili jsme, že nejsme žádní mistři, freesbee jsme lovili z potoků, z keřů dokonce i ze stromů, ale o to více jsme si to užili.

A nakonec jsme se vydali pěší tůrou zpět domů.

Dvoudenní výlet se žákům opravdu líbil, navzájem jsme se poznali a doufáme, že jako jsme zvládli bez konfliktů celý pobyt, zvládneme i druhý stupeň ZŠ a náš skvělý kolektiv vydrží až do 9. třídy.

Mgr. Lucie Putišková a Mgr. Martina Korbová