Kotva
Vícedenní a pobytové výjezdy žáků
Kalendář akcí
9. školní týden
Online škola

Přihlášení do školního systému zde

Rozvrhy
Mapa webu

Lyžařský výcvik 2018/2019

Vloženo: 7.1.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 4322x

Den první:

 

Po příjezdu jsme se ubytovali, poté naobědvali (čočková polévka, svíčková a houskový knedlík). Po obědě jsme vyrazili na kopec, kde jsme si po létě připomněli, jak se lyžuje. Dokonce i naši nelyžaři zvládli ke konci dne sjet kopec. Po večeři (rizoto) jsme si zahráli hry (skládání puzzle, pantomima, hra s písmeny, přenášení balónů) a také rozdali první odměny. Všichni jsme si den užili a unaveni zalezli do postele a usínali s vidinou, co nám přinese nový den.

 

Den druhý:

 

Dnes nám pokračovalo vydatné sněžení, ale od lyžování nás to neodradilo. Po snídani jsme se uskutečnili menší závody na lyžích, zkusili vytvořit "lyžařského" sněhuláka. Po obědě (zeleninový vývar, vepřový plátek na paprice a houskový knedlík) jsme v lyžování pokračovali. I naši "nelyžaři" již zvládají místní sjezdovku bez problémů. Po večeři (zapečené těstoviny) jsme si zahráli bingo, rozdali odměny a unaveni zalezli do postele. Zítra nás kromě lyžování čeká návštěva bazénu.

 

Den třetí:

 

Bohužel sněhové a povětrnostní podmínky nám nedovolili vyrazit na sedačkové lanovky, ale to nám nevadilo, zalyžovali jsme si na vleku za chalupou. Jelikož nedošlo k protažení silnic ani po obědě (hrachová polávka, rýže s masovou směsí), museli jsme zrušit návštěvu bazénu. Místo toho jsme vyrazili na procházku po okolí. Návštívili jsme Německo a poté se vydováděli v záplavě napadaného sněhu. Ještě jsme stihli karneval. Po večeři (bramborová kaše a řízek) jsme si zahráli hru na zloděje a pak již padli do postele. Snad se počasí umoudří alespoň poslední den.

 

Den čtvrtý:

 

Nový den jsme začali s naším lyžařským pokřikem: "Jedna lyže, druhá lyže, dolů svahem uhání. My jsme totiž závoďáci hravého lyžování". Dopoledne jsme ještě lyžovali na svahu za chalupou. Po obědě (bramborová polévka, vepřová pečeně, zelí a bramborový knedlík) se skupina starších lyžařů vydala lyžovat na vrchol Klínovce. Po večeři (jahodové knedlíky) jsme si již začali balit, rozdali jedny z posledních odměn a čekalo nás také sladké překvapení - zmrzlinový pohár. Zítra si ještě naposledy zajedeme zalyžovat a po obědě již hurá domů.