Vícedenní a pobytové výjezdy žáků

ŠVP 2018/2019 Lubenec

Vloženo: 20.3.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 4469x

ŠVP Lubenec 1. - 9. třída

Vyučující: Mgr. Marta Sainerová, Mgr. Martina Štorková, Mgr. Jana Doubková, Mgr. Lucie Putišková, Bc. Anna Horáková

Termín: 20.6.2019 - 27.6.2019

Adresa: RS Lubenec, Chýšská 229, Lubenec 439 83

Odjezd: 20.6.2019 ve 13:00, sraz ve 12:30 na parkovišti u Barbory

Příjezd: 27.6. 2019 mezi 11:30 - 12:00 na parkoviště u Barbory

Více se dozvíte na stránkách společnosti HAUL www.haul.cz

Dokumenty:

Přihláška - list účastníka (Velikost: neznámá)

Organizační řád školy v přírodě (Velikost: neznámá)

Propozice (Velikost: neznámá)

Bezinfekčnost (Velikost: neznámá)

Den první, čtvrtek 20.6.:

Po příjezdu jsme se ubytovali, seznámili se s našimi vychovateli, prošli zdravotním filtrem, nasvačili se (loupáček či rohlík s pomazánkou) a seznámili s celým areálem. Samozřejmě byli řádně poučeni o provozu areálu a chování během pobytu.

Po večeři (kuřecí maso na čínský způsob a rýže) jsme byli seznámeni s celotáborovou hrou, poprvé si poslechli hymnu pobytu, a nechyběla první hra - šifrovaná zpráva. A již nyní se těšíme, co nám přinese zítřek.

Den druhý, pátek 21.6.:

Po snídani (pečivo, sýrová pomazánka) jsme se všichni vydali na průzkum okolí se svými učiteli. Navštívili jsme malou vesničku Lubenec, nakoupili si, podívali se na zdejší památky a prozkoumali blízký les. Také jsme plnili úkoly a vytvářeli šamanskou hůl, řešili přírodovědný kvíz a zachraňovali rostliny. Po obědě (frankfurtská polévka, brambor a smažený květák) si nás již převzali vychovatelé, se kterými jsme se vydali do lesa zahrát si tři hry: latrínu, básničkovanou a měsíční kalendář. Do všech her se naše děti pustily s vervou. Po večeři (guláš s těstovinami) jsme ještě všem skupinám předvedli své pokřiky a zahráli si poslední hru dneška pexeso.

Den třetí, sobota 22.6:

Po snídani (pečivo, salámová pomazánka) nám bohužel počasí nepřálo, celý den nám propršelo. 5. skupina se vydala na výlet do Karlových Varů, kde navštívila místní kolonády a rozhlednu Dianu a Motýlí dům. Ostatní skupiny se věnovaly drobným pohybovým hrám a vědomostním soutěžím. Pro zájemce jsme také měli videoprojekci. Po obědě (bramborová polévka, kuře na paprice a houskový knedlík) jsme se vydali i přes nepřízeň počasí na naučnou stezku k Bílému kříži. Cestou jsme viděli i chráněná zvířata - mloky. Po večeři (krupicová kaše nebo buchtičky se šodó) si děti zahrály hru "zloděje". Pak jsme již všichni unaveni zalezli do našich postelí.

Den čtvrtý, neděle 23.6.:

Po snídaňovém rautu (švédské stoly) se skupiny 3., 4. a 5. vydaly projít celou naučnou stezku Lubencem. Díky špatnému značení jsme si cestu malinko prodloužili, celkem děti ušly 15 km. Za odměnu a výdrž dostaly točenou zmrzlinu. Skupina 1. a 2. se věnovaly kreativní tvorbě z přírodnin (stavba lesních domečků), fotografie těchto výtvorů je již na školním facebooku, kde můžete "laikovat". Žáci se také seznámili s buzolou a jejím používáním, nejvíce se jim líbila lupa, kterou zkoumali brouky, mravence, houby a jiné.