Miltenberg - výměnný pobyt žáků

Vloženo: 16.10.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 72x

Dne 16.10.2019 jsme přijeli do patrnerského městečka Miltenberg. Po přivítání na škole paní ředitelkou místní školy a panem místostarostou, bylo pro nás připraveno menší občerstvení a hudební vystoupení žáků z místní školy. Poté jsme se v prostorách školy seznámili s našemi "náhradními" rodinami. Nakonec jsme se plni očekávání a ostychu vydali s našemi novými kamarády k nim domů ubytovat.

Dne 17.10.2019 jsme dopoledne strávili v místní škole. Vyráběli jsme linoryt z našich iniciálů, hráli sportovní hry (dívky vybíjenou a chlapci fotbal a hod na koš), uvařili si oběd ve školní jídelně. Poté následovala prohlídka města a návštěva místního muzea se sekcí věnovanou Duchcovu a výšlap k místnímu hradu, odkud byl nádherný výhled na celé město.

Dne 18.10.2019 jsme měli náročný den od ráno do večera. Dopoledne jsme strávili ve škole kde jsme nejdříve programovali lego roboty, poté pracovali v programu scrach, dávali rozhovory do novin, vytvářeli plakát o Duchcově a Miltenbergu a nakonec skládali origami. Poté jsme se naobědvali u McDonaldu. Po obědě jsme se jeli podívat do místní krápníkové jeskyně blízko města Buchen. Den jsme zakončili návštěvou radnice, kde jsme dostali od pana starosty malý dárek a potom byli pozváni na večeři v jeho společnosti spolu s hostujícími rodinami a jejich dětmi.

Dne 19.10.2019 jsme začali dopolední nákupy. Po obědě v rodinách jsme se vydali nejdříve na projížďu lodí po řece Mohan. Poté jsme přejeli autobusem k zámku ve Spessartu. Den jsme zakončili společnou zábavou v aule místní školy.

Dne 20.10.2019 jsme se s místními rodinami, vedení školy německé školy a panem starostou rozloučili u autobusu a vydali se na cestu domů.