Zpravodaj ŠP – březen:

Vloženo: 18.6.2020 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 1465x

Zpravodaj ŠP – březen:

Na ZŠ Antonína Sochora učí nejlepší fyzikářka v republice!

Paní učitelka Mgr. Jana Doubková zvítězila v anketě ČEZ 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele v republice. Od  nadace ČEZ získala pro svou školu 200 tisíc korun na pořízení nové učebny. Paní učitelka už novou učebnu má, ale se starým vybavením, proto si do ní nakoupí moderní vyučovací pomůcky. Už se těší, až toto absolutní vítězství s dětmi oslaví. Jejím dobrým pomocníkem ve třídě je plyšové kuře Emil. Dětskou hračku využívá jako pomůcku, když potřebuje vysvětlit novou látku. „Co totiž pochopí Emil, zvládneme i my,“ říkají její žáci. Emila jako motivaci používá paní učitelka nejen v hodinách fyziky, ale také ve výuce matematiky a chemie. V žádné její hodině nechybí spusta názorných pomůcek, některé si vyrábí i sama, praktické vyzkoušení probírané látky, humor, elán a nadšení pro věc. I proto ji její třída 7. B prostřednictvím školního parlamentu přihlásila do letošní  celorepublikové soutěže Zlatý Ámos.

Paní učitelka Doubková byla také oceněna jako osobnost roku 2019 v kategorii veřejná správa na základě ankety, ve které hlasovala široká veřejnost a která byla již podeváté vyhlášena společností   Severočeský Metropol a. s. Projekt podpořený krajem a se záštitou hejtmana Ústeckého kraje si klade za cíl ocenit lidi, kteří dělají našemu regionu čest a na které můžeme být právem pyšni.