Adaptační výlety a dny

Vloženo: 10.9.2020 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 1950x

Adaptační výlety

Nový školní rok 2020/ 2021 začal na Sportovní základní škole Antonína Sochora netradičně – jednodenními třídními výlety. Důvod byl prostý – žáci se od března kvůli distanční výuce neviděli se svými spolužáky a třídními učiteli. A právě školní výlet je nejlepší příležitost k tomu, aby si spolužáci popovídali, řekli si, co je nového, pořádně se zasmáli a také, aby si užili svého třídního učitele.

Každá třída měla jiný cíl výletu. Prvňáci šli na vycházku kolem rybníka Barbora a do Bažantnice. Běhen zastavení na dětském hřišti hráli hry na seznámení s novými spolužáky. Druháci statečně šlapali do Zabrušan, odpočinuli si u přehrady ve Všechlapech. Třeťáci jeli do planetária v Teplicích,  kde si pro ně odborníci na atronomii připravili zajímavý naučný program   „Vývoj slunečné soustavy “. Čtvrťáci byli na exkurzi v rybářské baště v Duchcově. Něteré třídy se vydaly pěšky do Oseka – 6. A si zde prošla naučnou stezku, cílem sedmáků byl hrad Rýzmburk, deváťáci měřili své síly na oseckém sportovním a golfovém hřišti. Na 6. B se těšila zvířátka v oboře ve Mstišově.  Celá 8. A zvládla pěší túru ze Zabrušan na Novou Ves, zde byl cílem památník, který připomíná zrušení roboty roku 1848. Kombinovaný program měla 8. B – nejdřívě si všichni vyšli na Liptickou vyhlídku a potom je čekal souboj v kuželkách v TJ Sokol Duchcov.

Všechny adaptační výlety upevnily po dlouhé pauze přátelské klima  v třídních kolektivech. Kamarádské vztahy, pohoda a dobrá nálada pomůžou žákům lépe zvládat školní povinnosti.

Navíc pro třídu 6.A a 6.B, jsme si připravili ještě adaptační dny plné zábavy.

Díky nám všem se nám opětovný návrat do školy velmi líbil a již nyní se těšíme, co nás čeká dále.