Prevence rizikového chování ve školním roce 2018/2019

Vloženo: 10.9.2020 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 968x

Prevence rizikového chování ve školním roce 2018/2019

Nedílnou součástí výuky je také začlenění prevence rizikového chování. I v tomto školním roce jsme pracovali s prevencí dle Preventivního programu školy, který je k nahlédnutí u metodika prevence. Dále jako škola máme sestaveny dokumenty Školní program proti šikanování, Školní strategii prevence, Krizový plán školy. A také na naší škole fungovalo školní poradenské pracoviště.

I v letošním školním roce se pravidelně konali třídnické hodiny již od 2. třídy, jejichž náplní je práce s třídním kolektivem a zamezení rizikového chování ve skupině. Na třídnické hodiny se již žáci těšili a byli plni očekávání, co bude jejich náplní.

Kromě preventivních aktivit, kterými se zabývá metodik prevence (řešení konfliktů mezi žáky, spolupráce s Policií ČR, PPP Teplice a dalšími organizace), byli nachystány pro žáky oblíbené soutěže:

-          Barevné dny

-          Preventivní den a jiné

-           Adaptační pobyt

-          projekt Jsem Laskavec

-          Ponožkový den

-         Novosedlický dopraváček

-         Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN

Kromě těchto aktivit na žáky čekaly také přednášky a semináře

-          Přednášky Městské policie

-          Spolupráce se Státní policií Duchcov

-           Spolupráce s Hasiči