Výchovné poradenství

Vloženo: 27.9.2018 | Zobrazeno: 103272x

Působení výchovného poradce:

1.Kariérové poradenství
  • - poradenská pomoc žákům při volbě povolání
  • - skupinové i individuální poradenství v této oblasti
  • - spolupráce s rodiči žáků, především v oblasti poskytování informací o možnostech studia a průběhu přijímacího řízení
  • - vyhledávání informací o možnostech dalšího uplatnění žáků
  • - spolupráce s poradenskými a informačními institucemi pracujícími v oblasti profesního poradenství

2. Práce se žáky vyžadujícími zvláštní pozornost
  • - šetření žáků vyžadujících zvláštní pozornost a příprava návrhů na další následnou péči
  • - zjišťování diagnostiky speciálních vzdělávacích potřeb a intervenčních činností, především ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou
  •  poradnou, SPC, poradna Kadaň
  • - zaměření na práci:

a) se žáky se specifickými poruchami učení,

b) se žáky s výchovnými a výukovými problémy

c) se žáky - cizinci či jiným znevýhodněním

d) s nadanými a mimořádně nadanými žáky

3. Metodická činnost

• - zprostředkování metod pedagogické diagnostiky a intervence ostatním pedagogickým pracovníkům
  • - vedení při integraci žáků vyžadujících zvláštní pozornost při tvorbě individuálních vzdělávacích plánů
  • - shromažďování odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči

4. Informační činnost

• - poskytování informací činnosti školy, školských a dalších poradenských zařízeních v regionu, žákům a jejich rodičům
  • - zveřejňování důležitých informací výchovného poradce  pro rodiče na webových stránkách školy

Konzultační hodiny jsou po domluvě na tel. čísle 777 610 746 nebo 417 835 267

Vloženo: 26.9.2023 | Autor: Beerova | Zobrazeno: 113x