Jsou letní prázdniny

Zdravá škola

Vloženo: 16.11.2018 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 2148x

Zdravá škola

Již několik let je naše škola zařazena do Sítě škol podporujících zdraví pod záštitou Státního zdravotního ústavu v Praze. Jedná se o projekt Světové zdravotnické organizace (WHO), do kterého se zapojila i Česká republika.

Záměrem programu ŠPZ je aplikovat strategii podpory zdraví na podmínky školy a přispět k její účasti na vlastní proměně a rozvoji. V praxi školy to znamená, že všechno, co se ve škole dělá záměrně (vyučovací kurikulum, školou organizované činnosti), a rovněž všechno, co se v ní děje živelně (skryté kurikulum, kultura či ethos školy), se pedagogové učí promýšlet a ovlivňovat pod zorným úhlem obou pólů možných důsledků, jaké má působení školy na zdraví svých lidí – žáků, pedagogů, zaměstnanců, rodičů, spoluobčanů v obci – důsledků pozitivních (projektivních, podporujících zdraví) a negativních (rizikových, ohrožujících zdraví).

Cílem proměny je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní.

Jinými slovy řečeno snažíme se o to, aby měli naši žáci příjemné a inspirativní prostředí ve školní budově, kamarádské vztahy se všemi spolužáky, úctu k pedagogům i zaměstnancům školy. Učíme je vážit si našeho města a spoluobčanů, kteří v něm žijí, neboť i oni jsou jeho nedílnou součástí. V neposlední řadě také  směřujeme žáky ke zdravé výživě a všeobecné péči o jejich zdraví.

Mgr.Jana Kubizňáková