PREVENCI PORUCH PŘÍJMU POTRAVY

Vloženo: 8.10.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 57x

V termínu od 4.10 - 18.10 je u nás na škole ke shlédnutí výstavu na téma Anorexie a bulimie. Součástí výstavy je beseda s psycholožkou Mgr. Radkou Marešovou. Jedná se o program primární prevence.
Výstava ukazuje žákům a studentům reálné fotografie dívek, žen, ale i chlapců a mužů, kteří podlehli poruchám příjmu potravy. Součástí některých fotografií jsou i příběhy lidí, kteří anorexií a bulimii trpěli nebo stále trpí. Fotografie byly pořízeny fotografem Lukášem Horkým.
V rámci besed se dívky i chlapci dozví informace o tom, co to vůbec anorexie a bulimie je. Také se dozví, jaké mohou být příčiny a jak mohou jako kamarádi pomoci, nebo kde vyhledají odbornou pomoc.
U chlapců je daleko větším problémem bigorexie. Zjednodušeně se jedná o posedlost svaly, posilováním a nadužíváním různých doplňků stravy. Proto se chlapci v rámci besed kromě anorexie a bulimie dozví i rizika spojená s nadměrným posilováním a doplňky stravy.

Nyní již má naše škola za sebou první přednášky u dívek.