Víčka pro Kačenku

Vloženo: 11.11.2019 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 2603x

Víčka pro Kačenku

Minulý školní rok jsme sbírali víčka od PETlahví pro Terezku Bártovou z Oseka, protože Terezka už finanční pomoc nepotřebuje v tak velkém rozsahu a zmínila se, že mnohem více finanční pomoci na rehabilitaci potřebuje Kačenka z Litvínova, tak jsme „vyměnili Terezku za Kačenku“.

Dvojčata Kačenka a Anežka se narodila již ve 31. týdnu těhotenství. Teprve po měsíci a půl dosáhla váhy 2000 g a mohla být propuštěna domů.
Maminka s holčičkami chodila na pravidelné prohlídky a vše se zdálo v pořádku. Po několika měsících se Anežka začala obracet na bříško a pást koníky, ale Kačenka stále nic. Na pravidelných kontrolách  paní doktorka říkala, že je vše v pořádku, jen je Kačenka trochu pomalejší. Pak paní doktorka usoudila, že to nejspíš bude mít na svědomí zraková vada. Na oční klinice doporučili léčbu, ale přesto se Kačenky stav

nelepšil.

Anežka už seděla, stála a chodila a Kačenka se stěží otočila na jednu stranu. Na soukromé klinice v Teplicích pan doktor okamžitě rozpoznal, že se jedná o dětskou mozkovou obrnu.

Odstartovala tak léčbu Kačenky návštěvami lázní, pravidelnou rehabilitací, ortopedií a používáním protetických pomůcek. Díky péči lékařů se brzy začalo projevovat zlepšení jejího až doposud nepříliš veselého stavu. Tak to šlo do jejích čtyř let. V tu dobu se její rozvoj zastavil. Jelikož je Kačenka mentálně v pořádku, začala se ptát, proč už nechodí, když se snaží a cvičí a nikdo jí na to nebyl schopen odpovědět. Naštěstí jsme se dozvěděli o rehabilitacích Klim-Therapy. První terapii absolvovala Kačenka v létě 2016 a jejími výsledky byli všichni uchváceni. Kačenka se postavila a dokonce udělala i prvních pár krůčků!

Maminka by pro dceru chtěla tu nejlepší možnou péči, aby si Kačenka mohla splnit to, po čem nejvíce touží – chodit a pobíhat se svojí sestřičkou. Je ale samoživitelka a další terapie si  bohužel nemůže dovolit.