Vícedenní a pobytové výjezdy žáků

Lyžařský výcvik 16.2. - 21.2.2020

Vloženo: 17.2.2020 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 3109x

Den 16.2.2020 - po příjezdu a ubytování jsme se vydali prozkoumat okolí. Došli jsme až do německého areálu Fichtelberg, kde jsme si zařádili na sněhu. K večeři jsme měli plněné jahodové knedlíky.  Po poučení a organizačních záležitostech jsme ulehli do postelí a sbírali síly na další den.

Dne 17.2.2020 jsme se po snídali (švédské stoly) vydali k prvímu lyžování. Naše sportovce jsme rozdělili na 3 skupiny. První skupina zdárně zkoumala sjezdovky na Klínovci, Zbylé dvě skupiny (slabí a nelyžaři) se učily lyžovat nebo zdokonalovaly své zdatnosti ve sjezdu. Již v odpoledních hodinách jsme všichni zdárně sjížděli slalom a jezdili na vleku. K obědu jsme měli vývar s knedlíčkami a nudlemi a svíčkovou omáčku s knedlíkem. K večeři jsme si poté pochutnali na rizotu. Po večeři jsme ještě zvládli sportovní klání mezi družstvy a pak již vyčerpaní si poslechli pohádky a ulehli do postýlek.

Dne 18.2. jsme po vydatné snídani (švédské stoly) opět vyrazili lyžovat. I druhé družstvo (slabí lyžaři) se již dostalo na velké vleky. A šlo jim to perfektně. Dnes se na nás i chvilkami podívalo sluničko, tak nám to šlo pěkně od ruky. Po lyžování jsme si skočili na trdelník. Večer si zahráli hru "malba obrázku", který jsme malovali různými částmi těla a moc jsme se u toho pobavili. K obědu jsme měli kuřecí vývar se zeleninou a vepřovou plec na paprice s rýží. K večeři nás pohostili špagetami Carbonnara.

Dne 19.2 jsme měli ve znamení odpočinku. Po snídani (švédské stoly) jsme se vydali na dopolední lyžování. Dnes již všichni jezdili na sedačkových lanovkách. Po obědě (hrachová polévka, vepřová pěčeně a bramborový knedlík a zelí) jsme zvolili lehčí tempo a vyrazili na místní kopec bobovat. Jelikož nám dneska napadlo pěkná vrstvička čerstvého sněhu, bylo na čem. Po večeři (zeleninový kuskus a grilované kuřecí maso) jsme si vyrovili modní doplňky a předvedli modní přehlídku.

Dne 20.2 nás čekal poslední den lyžování. Po snídani (švédské stoly) jsme vyrazili vstříct lyžování. Zvládli jsme závody ve slalomu i poslední jízdy na sedačkových lanovkách. K obědu jsme měli frankfurtskou polévku a bramborovou kaši s řízkem a k večeři poté guláš s těstovinami. Po večeři se konal očekávaný karneval, při kterém došlo k vyhodnocení dopoledního slalomu a všech soutěží. Všichni si odnesli medaile a hodnotné ceny a nezapomněli jsme také na překvapení v podobě bramborových kroket pro všechny. Pak už jsme vyčerpaní padli do poslete.

Dne 21.2 byl ve znamení balení a úklidu. Ale přesto jsme stihli zajít na místní kopec a rozloučili se se sněhem bobováním a stavbou sněhuláků. Poté po obědě (vývar s játrovou rýží a rajská omáčka s knedlíkem) jsme se rozloučili a odjeli domů.

Všichni jsme si to pořádně užili a již nyní se těšíme na další rok.