Kotva
Kalendář akcí
9. školní týden
Online škola

Přihlášení do školního systému zde

Rozvrhy
Mapa webu

Zpravodaj ŠP: leden – únor 2021

Vloženo: 25.8.2021 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 220x

Zpravodaj ŠP: leden – únor 2021

 

Online výuka je už pro nás úplně samozřejmá věc. Všechny nás zajímalo, jakým způsobem dostaneme pololetní vysvědčení, a nakonec jsme ho také viděli online na našem školním DM softwaru. Někteří z nás i v těchto náročných podmínkách prospěli s vyznamenáním. Blahopřejeme! 

 

Prostřednictvím našich učitelů jsme se zapojili do dalších soutěží: výtvarné soutěže - Tři králové a Namaluj svého anděla, Sněhuláci pro Afriku – této soutěže se zúčastnily třídy 1. A, 1. B, 2.A, 2.B. Žáci, kteří se pod vedením paní učitelky E. Znojemské a pana učitele M. Krejčíka přihlásili do soutěže Finanční gramotnost, postoupili do celostátního kola. Všichni žáci naší školy se od února zapojují do celoškolní literární soutěže na podporu čtenářské gramotnosti. Každý účastník musí postupně splnit čtyři čtenářské úkoly. Vítězové  v jednotlivých třídách dostanou knižní poukázku do knihkupectví. 

 

 Školní parlament pořádá každý rok masopustní průvod, letos by připadl na 18. února. Tato akce, která má za úkol připomínat staročeské lidové zvyky, se už stala tradicí naší školy. Jednotlivé třídy se pod vedením učitelů připravovaly masky v rámci výtvarné výchovy a pracovního vyučování několik měsíců předem. Letos se bohužel tato akce, stejně jako ostatní zajímavé akce naší školy nemohla konat kvůli celostátní karanténě. Třídní parlamentáři proto vyzvali své spolužáky, aby si udělali masopust doma. A povedlo se! Někteří žáci dokonce využili momentální situace a vyrobili si masopustní masky proticovidové. Všichni pevně věříme, že náš masopustní průvod v roce 2022 zase projde duchcovskými ulicemi a pobaví kolemjdoucí.