Kotva
Kalendář akcí
14. školní týden
Online škola

Přihlášení do školního systému zde

Rozvrhy
Mapa webu

Zpravodaj ŠP – 2015/2016

Vloženo: 3.6.2016 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 10316x

 V novém školním roce 2015 / 2016 zahájil školní parlament činnost 7. 9. 2015.

 

Každou třídu zastupuje několik žáků, kromě prvňáků, ty se nejdříve trochu rozkoukají, jak to na naší škole chodí. Celkem je nás 24 a scházíme se opět v učebně hudební výchovy každý týden v pondělí o velkou přestávku. Předsedkyní je Natálie Dbalá z 8. A, hlášení ve školním rozhlase zajišťují zkušení technici J. Sklenář, M. Sklenář a R. Steinecker. Jsou to už deváťáci, a proto budou muset letos předat své zkušenosti mladším kolegům.

 

V mimoškolní činnosti byl velmi úspěšný Matěj Křížek ze 6. A, který první zářijový víkend vyhrál na Slovensku tenisový turnaj mladších žáků ve dvojhře.

 

Třídní parlamentáři oznámili svým spolužákům dobrou zprávu – pan školník nainstaloval v každém patře digitální i ručičkové hodiny.

 

Školní parlament sleduje i letos mimoškolní činnost svých spolužáků. Opět jsme si napsali přehledy o mimoškolní činnosti žáků, zajímají nás jejich aktivity, všechny úspěchy vyvěšujeme na parlamentářské nástěnce.

 

Žákům i učitelům jsme připomněli zajímavé historické výročí – na podzim před 230 lety přijel do Duchcova známý světoběžník J. Casanova. Na zámku hraběte Valdštejna pracoval jako knihovník až do konce svého života.

 

Všichni členové školního parlamentu podpoří výzvu v rámci Dne stromu a koupí si na výstavě v aule školy obrázek stromu, aby pomohli nemocné dívce ke koupi invalidního vozíku.

 

V mimoškolní činnosti byli úspěšní tito žáci: Daniela Šejvlová vyhrála 3. místo v taneční soutěži v DDM Duchcov, Petr Marton z 2. A byl první v atletickém víceboji, Matěj Křížek ze 6. A vyhrál zlatou medaili v tenisové dvojhře v Banské Bystrici, sourozenci Jakub Veselý z 1. B a Radek Veselý z 9. A se zúčastnili 10.10. 2015 exibice v boxu v Drážďanech, kde bylo 30 účastníků z Německa, Polska a České republiky.

 

Na první listopadové schůzce všichni parlamentáři oznámili, že si v rámci říjnového Dne stromu zakoupili obrázky stromů, které kreslili naši žáci, a přispěli tak koupi invalidního vozíku pro nemocnou dívku.

 

Třídní parlamentáři připomněli svým spolužákům, jak se mají chovat o přestávkách.

 

Nástěnka školního parlamentu informovala žáky o významném státním svátku naší republiky – 17. listopadu, který je Dnem boje za svobodu a demokracii.

 

V mimoškolní činnosti vyhrála 2. místo Kateřina Jelínková z 5. B, která se zúčastnila soutěže na tanečních podložkách v DDM Duchcov.

 

V prosinci se třídní parlamentáři snažili, aby se co nejvíce jejich spolužáků zapojilo do Vánočního bazaru na podporu vzdělání naší nepálské kamarádky.

 

Akce byla velmi zdařilá, vybralo se 10 000 Kč. Dále školní parlament společně s ekotýmem informovali ostatní o vánoční sbírce pro psí útulek v Kostomlatech. Také do této akce se zapojilo hodně žáků, rodičů a učitelé, takže pejsci v Kostomlatech budou mít hezké Vánoce.

 

V dventním čase jsme měli na parlamentářské nástěnce Vánoční strom přání a každý žák si pod něj mohl dát svůj dopis pro Ježíška. Svou letošní činnost zakončil parlament vánočním posezením v hudebně, kde jsme besedovali o své práci a co nás čeká za úkoly v příštím roce.

 

V mimoškolní činnosti opět zabodoval Matěj Křížek ze 6. A, který 7. 12. 2015 vybojoval 2. místo ve čtyřhře na celostátním turnaji starších žáků v Hrádku nad Nisou.

 

Členové školního parlamentu se seznámili s knihou sedmnáctileté dívky Zdeničky, pro kterou naše škola sbírá víčka z pet lahví, aby si nemocná dívka mohla koupit invalidní vozík za 75 000 Kč.

19. ledna jeli někteří členové parlamentu společně se žáky 8. a 9. ročníku na zimní stadion do Mostu fandit Elišce Hladíkové z 9. A, která reprezentovala Ústecký kraj v krasobruslení na Zimní olympiádě dětí a mládeže.

27. ledna se parlamentáři z 8. a 9. ročníku zúčastnili v Domě kultury v Duchcově přednášky a besedy o ekologickém monitoringu Oseckého a Loučenského potoka.

Celoškolní akce školního parlamentu - masopustní průvod – se bude konat 12. února.

V mimoškolní činnosti se žákyně z 6. A Julie Gregorová a Kateřina Špeciánová zúčastnily taneční soutěže DDM v Oseku a vyhrály 1. a 3. místo. Matěj Křížek ze 6.A byl třetí ze 32 účastníků oblastního přeboru v tenisovém turnaji v Hrádku nad Nisou 24. - 25.1. 2016.

 

12. 2. 2016 zorganizoval školní parlament již tradiční masopustní průvod. Žáci od první do deváté třídy prošli v pestrobarevných maskách Duchcov s veselým pokřikem „Heja, heja, hej masopust je rej!

26. 2. 2016 se třídní parlamentáři zúčastnili ekokonference. Členové ekotýmu prezentovali všem přítomným akce, které zorganizovali v uplynulých měsících a oznámili, jaký program připravují pro celou školu na Den vody a Den země. Z diskuse vyplynulo, že oba týmy, eko i parlament, mají svým spolužákům neustále připomínat, jak mají správně každodenně třídit odpad.                                    

V mimoškolní činnosti byla úspěšná Kateřina Špeciánová ze 6. A, která vyhrála 21. 2. 2016 první místo v tanci hip – hop a streeat dance v soutěži O postoloprtský střevíc.

 

V dubnu třídní parlamentáři sledovali a hodnotili chování svých spolužáků o přestávkách. Stále jsou problémy s chováním některých žáků na toaletách.

Rozhlasoví hlasatelé informovali školním rozhlasem všechny žáky , že od dubna můžou jezdit do školy na kolech nebo koloběžkách. Tyto dopravní prostředky si ráno dají do kolárny, kterou pan školník po 8. hodině zamkne.

Třídní parlamentáři provedli ve svých třídách anketu k Mezinárodnímu dni dětské knihy, která je nejoblíbenější kniha jejich spolužáků. Jména nejoblíběnějších knih si můžete přečíst na parlamentářské nástěnce.

Ke Světovému dni knihy, který je každoročně 23. dubna, připravil školní parlament pro celou školu literární soutěž. Soutěžící musí přečíst 5 literárních úryvků a napsat na soutěžní lístek jméno autora a přesný název knihy. Soutěž vyhodnotí členové parlamentu a vítězům předají ocenění v podobě hezké knihy.

V mimoškolní činnosti vybojovaly žákyně Michaela Sainerová aTereza Šarlingerová z 5. ročníků

1. místo v Ústeckém kraji v Zeleném minivolejbalu. Leontýna Potůčková ze 4. A vyhrála se svým týmem mladších mažoretek DDM v Duchcově 1. místo v České Kamenici.

 

Třídní parlamentáři připomněli svým spolužákům význam státních svátků 1. a 8. května. Parlamentářská nástěnka byla zaměřená na české hrdiny 2. světové války. Referáty vypracovali žáci 9. ročníku v rámci výuky dějepisu.

Školní parlament vyhlásil výsledky literární soutěže. Hezkou knížku předali vítězům – Martině Vosahlové a Natálii Znojemské z 1. B, Pavlu Dvořákovi z 2. A, Janě Dvořákové ze 3. B, Barboře Schubertové, Michaele Sainerové a Magdaléně Knorrové z 5. A, Veronice Huspekové z 8. A, Zdeňku Blahníkovi a Janu Sklenářovi z 9. A.

V mimoškolní činnosti si dobře vedl Petr Marton z 2. A – vyhrál 2. místo v taneční soutěži DDM Otazníky a 1. místo v lehké atletice – v běhu, hodu míčkem a ve skoku do dálky . V taneční soutěži se dále umístila na 2. místě Tereza Vágnerová z 2. A, na 1. místě Daniela Šejvlová ze 3. A, Viktorie Veverková a Marie Scholzová – obě ze 4. A. V mažoretkové soutěži v České Lípě vybojovala bronzovou medaili Natálie Znojemská z 1. B.