Jsou letní prázdniny

Nenech to být

Vloženo: 5.4.2017 | Autor: Putiskova | Zobrazeno: 7387x

Nenech to být

Naše škola se přidala do projektu Nenech to být. Projekt Nenech to být je autorským dílem podnikajících studentů brněnského. Vychází tedy přímo z potřeb mladé generace a současně je svým provedením mladé generaci blízký a školám dostupný a snadný na používání. Současně je projekt napojen na Linku bezpečí, která je připravena na pomoc v případech nezbytného okamžitého řešení situace ve chvíli, kdy některá ze škol ještě v systému zaregistrována není, ale přesto žáci mají potřebu nějakou událost prostřednictvím Nenech to být nahlásit. Součástí projektu je také metodika, jak postupovat ve chvílích, kdy se ke školnímu metodikovi prevence nějaký podnět dostane, kterou zpracovala pro projekt PhDr. Lenka Skácelová z Pedagogicko-psychologické poradny v Brně a předsedkyně Odborné společnosti pro primární prevenci rizikového chování.

Nenech to být funguje na principu schránek důvěry, avšak v elektronickém prostředí, oznamovat tedy lze odkudkoliv, anonymně, bez obavy, že mě někdo uvidí. Současně oproti schránce důvěry je zřejmé, že dotaz dojde přímo k metodikovi prevence na dané škole, či přímo k Lince bezpečí.

Více se dozvíte na www.nntb.cz